Isaak van Blarcom

Name variations: Issac-Issak-Isack; Blarcum-Blercom

SexMale
AgeUnknown
 
Baptized9 May 1736
Deceased 
FatherJohannes van Blarcom
 Deceased
MotherJannetje van Zijl
 Baptized17 April 1692
 Deceased
SisterAnnatje
SisterMetie bapt. 24 February 1717
SisterJannetie bapt. 20 May 1722
SisterElizabeth bapt. 21 March 1725
SisterRachel bapt. 21 April 1728
NotesIsaak sympathiseerde met de Engelsen en was openlijk in zijn bewondering voor koning George. Dat maakte hem tot een gemakkelijke buit voor de Amerikaanse soldaten. Een fourageringstroep beroofde zijn huis van de hele voedselvoorraad. Naar men zegt bracht Sarah toen haar kinderen naar buiten en zei: "Neem mijn kinderen ook maar. Jullie hebt al het andere al genomen". Toen lieten de soldaten enig voedsel achter voor het gezin.
Marriage  
withSarah Kearns
Baptized16 December 1735in 
Deceased
Children Cornelia bapt. 11 Febr. 1757
Jannetje bapt. 11 Oct. 1758
Johannes bapt. 28 Oct. 1759
Pegay bapt. 14 Dec. 1760
Johannes bapt. 14 Nov. 1762
Sarah bapt. 4 Sept. 1764
Mary bapt. 10 Febr. 1767
Rachel bapt. Dec. 1768
Hannah bapt. 27 Jan. 1771
William bapt. 20 April 1773
Isaac born 28 Dec. 1774
Daniel born 26 Jan. 1779
Martha bapt. 9 Nov. 1781


[ Page back ]